Seriál Ulice, který eXtra dopodrobna každý pátek pitvá, co se dá, letos vstoupil do jubilejní desáté sezony svého vysílání a televize Nova ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment k této příležitosti vydává speciální kuchařskou knihu. Kuchařka ULICE vaří s vámi, která představí nejoblíbenější recepty seriálových postav, je na trhu už od dnešního dne.

Nejsledovanější denní seriál Ulice zpestřuje divákům všední podvečery už od roku 2005 a mezi svými příznivci si našel své stálé místo. Díky dalšímu kuchařskému počinu Novy dostanou všichni fanoušci možnost nahlédnout do seriálové kuchyně svých oblíbených hvězd.

V kuchařce se například dozvíte recept na proslulé koláče z místního pekařství, také to, na čem si pochutnává starosta Lumír Nykl, nebo si budete moct uvařit unikátní salát z kapra přímo od Vlastimila Peška.

„Moje rodina má za sebou těžké období, ve kterém mi nejvíc pomáhalo, když jsem si zajel na naši chatičku lovit ryby. Někdy jsem měl pocit, že mi kapři sami skáčou na udici, takže jsem často připravoval tento výborný salát. Hlavně pro Amálku a Seidlovic rodinu, protože Adriana maso nejí,“ říká Vlastimil Pešek alias Rudolf Hrušínský zřejmě jako seriálová postava.

Tou byla donedávna Marie, v civilu Diana Korbelová, na kterou praskla brigáda v podobě prostituce, ale zařadit adekvátní recepty (buchtička podle Ester či Dianina stehýnka) se už bohužel stihnout nepodařilo.