K seriálovým novinkám, které televize Barrandov nachystala na letošní podzim, přibude ještě jeden týdenní cyklus příběhů pod názvem Skutečné příběhy. Jedná se o projekt, který slibuje pořádnou dávku silných emocí a napětí pramenících z osudů a závažných životních zvratů našich diváků. S jejich dopisy a e-maily nás bude ve studiu seznamovat Petr Štěpánek. „Myslím si, že tenhle typ pořadu chybí na všech televizních obrazovkách, protože diváci mají rádi něco, čím si třeba sami prošli,“ prozradil čtenářům samotný Štěpánek.

Jak k tomu vůbec došlo a kdy se z oblíbeného herce stal i moderátor? „To už si asi nikdo nebude pamatovat, ale když jsem byl na vojně, moderoval jsem vystoupení Ústřední hudby Československé lidové armády. Nevím, zda o tom dramaturgové pořadu věděli, když mě s nabídkou oslovili, ale můžu vám prozradit to, že jsem na tu nabídku spontánně odpověděl – a velice rád,“ dodal Štěpánek.

A rádi jsou i jeho herečtí kolegové z Barrandova, s kterými se nyní bude na place setkávat takřka denně. „Herecká legenda Petr Štěpánek se stal členem naší televizní rodiny a bude od 14. srpna průvodcem pořadu Skutečné příběhy. Moc se na to už těším,“ pochvaloval si spolupráci jeho kolega a zároveň ředitel vlastní tvorby a šéfdramaturg Honza Musil.