Krásná Özgecan studovala první ročník psychologie. Osudný den si vyrazila s kamarády na nákupy a do kavárny v městě Mersin. Pak nasedla do minibusu, že pojede domů. Jenže už se nikdy nevrátila. Zmizela 11. února, její tělo bylo nalezeno o dva dny později.

V lesíku u potoka leželo ohořelé tělo bez rukou. Kriminalisté zjistili, že patří právě krásné Özgecan. Vrahem je podle tureckých médií řidič minibusu Osman Göcer.

Dívka ho upoutala tím, že měla minisukni. Pokusil se ji znásilnit, ale ona vytáhla pepřový sprej. On ji několikrát bodl nožem a pak ubil kovovou tyčí.

Spolu s kamarádem a svým otcem poté tělo spálili a pohodili v lese. Mrtvole uřízli ruce. Dívka totiž svého vraha při obraně poškrábala v obličeji a on se bál, že za nehty bude jeho DNA. Pitva prokázala, že těsně před smrtí byla dívka znásilněna.

Smrt a pohřeb Özgecan Aslan otřásly celým Tureckem. Lidé se ptají, zda země patří do civilizovaného světa, když sexuální útoky na ženy jsou každodenní realitou.

Vražda devatenáctileté dívky vyhnala do ulic muže, kteří uspořádali netradiční protest. Vzali si minisukně, vyšli do ulic a ptali se, zda i je někdo zavraždí…