Chlapec chtěl svoji neteř zavraždit minulý týden v Děčíně-Boleticích poblíž zahrádkářské kolonie, kam dívku vylákal. Tam ji svlékl donaha a začal ji bít a kopat. Dívku pak přivázal ke stromu a nechal ji tam. Připoutané tělo zamaskoval větvemi.

Holčičce se po chlapcově odchodu podařilo z provazu vyprostit a nahá utíkala k městu. Před domem tam seděli lidé, kteří si plačící holčičky všimli. Dali jí oblečení, a když jim dívka řekla, co všechno si musela vytrpět, zavolali policii.

„Krajští kriminalisté vyšetřují případ pokusu vraždy nezletilou osobou. Vzhledem k věku a průběhu vyšetřování nebudeme sdělovat bližší informace,“ potvrdila stroze vyšetřování policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Vzhledem k věku pachatele bude případ odložen.

Chlapec, který se pokusil zabít svoji neteř, se podle informací TV Nova léčil s psychickou poruchou. Po výslechu skončil na psychiatrii v Bohnicích, kde čeká na rozhodnutí soudu. Ten ho pravděpodobně vrátí zpět do Boletic, do detenčního ústavu pro mladistvé zločince.