TOP 7 českých sportovních okamžiků roku: Zlatá Sáblíková i nejlepší střelec NHL Pastrňák

Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Sport
Sport v roce 2020 utrpěl pořádné rány. Kvůli koronaviru se zrušila nebo přerušila většina soutěží a turnajů, vrchol sezony v podobě olympijských her pak byl o rok přesunut. Sportovních úspěchů tak letos bylo poskrovnu. Nějaké se ale přeci jen najdou.

Martina Sáblíková

Těžko budete v Česku hledat větší magnet na medaile, než je Martina Sáblíková (33). Veleúspěšná rychlobruslařka nezklamala ani letos, kdy na únorovém mistrovství světa v Salt Lake City vybojovala zlato na trati 3000 metrů. Aby toho nebylo málo, přidala i stříbro z její královské disciplíny na 5000 metrů. České ledové královně přitom řada lidí nevěřila, Sáblíková ale svými výkony všem opět vytřela zrak a získala svou 21. zlatou medaili z mistrovství světa.

Ondřej Palát

Češi letos na ledě zářili a výjimkou není ani Ondřej Palát Tomu se sice v NHL přerušila soutěž, nakonec se ale stihla dohrát v bublině, ve které byli hráči izolováni. A že se v ní Palát potkal s pořádnou fazónou. V boji o Stanley Cup pomohl svému týmu 18 body ve 25 zápasech a i díky tomu Palátův klub Tampa Bay Lightning mohl slavit titul mistra NHL. Slavnou trofej si tak potěžkal další Čech.

David Pastrňák

Radost hokejovým fanouškům rozdával i David Pastrňák. Ten se v uplynulé zkrácené sezoně NHL potkal s formou jako hrom a soupeřům nasázel neuvěřitelných 48 gólů. Stal se tak spolu s Alexandrem Ovečkinem nejlepším střelcem základní části NHL. I proto letos Pastrňák vyhrál anketu o sportovce roku. Věčná škoda, že se sezona přerušila.

Ester Ledecká

Zimní sporty Čechům, zdá se, svědčí. Příkladem toho je i neustále překvapující Ester Ledecká (25). Famózní snowboardistka se neustále zlepšuje i na lyžích, což dokázala v posledním závodě Světového poháru ve francouzském Val-d'Isère. Ledecká porazila všechny soupeřky v super-G a získala první zlatou medaili v této disciplíně. Něco nám říká, že zimní olympiáda v roce 2022 bude pro Čechy hodně zajímavá.

Jiří Procházka

Česko si po delší době připsalo i jeden výrazný úspěch v bojovém sportu. MMA zápasník Jiří 'Denisa' Procházka naprosto šokoval ve svém debutu v soutěži UFC, která je označována jako nejlepší na světě. Český bojovník dokázal parádním způsobem porazit Volkana Oezdemira a získal i ocenění za nejlepší výkon večera. Dvojnásobný šampion japonského Rizinu tak má nakročeno k velké kariéře. Jen tak dál.

Jiří Prskavec a Gabriela Satková

Kajakář Jiří Prskavec potěšil české fanoušky dalším skvělým výkonem, když na domácím mistrovství Evropy vybojoval zlato. Dvojnásobný mistr světa tak navázal na parádní výkony z minulých let, kdy v Troji dokázal vyhrát hned čtyřikrát. V Praze také triumfovala teprve osmnáctiletá kanoistka Gabriela Satková, která se stala seniorskou mistryní Evropy rok poté, co získala stejný titul, akorát v juniorské kategorii.

Tomáš Bábek

Pozoruhodný výkon předvedl také dráhový cyklista Tomáš Bábek, který se v bulharském Plovdivu stal mistrem Evropy v závodě na kilometr s pevným startem. Jak sám říká, vítězství pro něj bylo překvapivé, ale to mu rozhodně nezkazilo radost. Teď jsou cílem olympijské hry, které budou pro třiatřicetiletého Bábka nejspíš poslední.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad