Už před třemi roky se do médií dostala zpráva o tom, že Tomáš Krejčíř (42) odešel od Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů, kterým se jinak říká mormoni. To, co se mu ale podařilo dlouho tajit, je fakt, že odešel od manželky Gábiny.

„Svou ženu mám pořád moc rád, byli jsme spolu dvacet let, miluju svoje děti. Měl jsem pocit, že jsem touhle volbou zničil svou rodinu,“ přiznal v pořadu České televize 13. komnata herec. Krejčíř svou manželku potkal v době, kdy začal koketovat s myšlenkou vstoupit k mormonům. Tam ale musel odvádět takzvané desátky, což je deset procent z výdělku, a protože se v případě herce jednalo o opravdu vysoké částky, nezbývalo mu nic jiného než neustále pracovat. Účinkoval v divadle v Ústí nad Labem, jezdil moderovat do rádia, poté moderoval a hrál v televizi.

Podařilo se mu v církvi dostat až na velmi vysokou pozici, ale jakmile zjistil, že se v sektě dějí nekalé praktiky, rozhodl se odejít. „Nakoukl jsem pod pokličku této organizace a k některým členům se církev nezachovala hezky. Přestal jsem platit desátky, nechodil jsem na shromáždění,“ popsal svůj odchod Krejčíř.

Teď už delší dobu žije s oční lékařkou Petrou, kterou poznal ještě ve chvíli, kdy byl v církvi. Pro ni bylo velmi těžké pochopit pravidla, a pokud by v ní setrval, zřejmě už by spolu nebyli. „Chtěl jsem najít svoje já a měl jsem pocit, že jsem ho našel. Ten pád byl ale hrozný,“ dodal herec.