Vyznavači Scientologické církve nedávno zažili velkou slávu. Na Floridě totiž došlo k postavení chrámu této kontroverzní sekty. Budova je neskutečně honosná, to zřejmě i proto, že stoupenci církve musí odvádět desátky. Mezi známé osobnosti, které si rády nechávají vymývat mozky a rády je také vymývají ostatním, patří i Tom Cruise nebo John Travolta. Oba byli u otevření tohoto „svatého místa“ přítomni.

Budova, která stála v přepočtu necelé 3 miliardy korun, byla stavěna 15 let. A její účel je vskutku úchvatný – má v ní totiž docházet k tréninku nadpřirozených schopností. Tudíž bychom ji asi mohli přirovnat ke škole čar a kouzel v Bradavicích, ale s tím rozdílem, že tam nebude probíhat výuka bílé, ale černé magie a role Harryho Pottera a Rona Weasleyho ztvární Cruise a Travolta.

Bohužel se na otvíračku tohohle bezva zábavního parku nepřišlo podívat 10 tisíc fanatiků, ale jen 6 tisíc. Je dost možné, že zbylé čtyři tisíce byly v terénu a snažily se oblbovat duše, které se ještě pro žádnou církev nerozhodly.

„Vypadá to tu jako v Disneylandu,“ uvedla jedna z oveček pro Tampa Bay Tribune. Její věta je jasným důkazem toho, co již někdo kdysi řekl: „Scientologie vás totálně dostane. Je to touha, je to jako jízda na drogách.“

Je zázrak, že se těmto „zfetovaným zachráncům světa“ vzepřela bývalá manželka Toma Cruise Katie Holmes a společně se svou dcerou Suri utekla do bezpečí. Podle nás ale spárům mocného dua Cruise – Travolta a statisícovému davu černých jezdců stejně neunikne.