Padlo rozhodnutí, které očekávala většina hokejových odborníků. Veřejnost sice věřila do poslední chvíle v přehodnocení konce reprezentační kariéry, ale to se nestalo. Jarda startovat na Světovém poháru nebude.

„Chci říct, že jsem Jardu nepřesvědčoval, protože jsem sám nikdy neměl rád, pokud mě někdo někam tlačil nebo přemlouval,“ okomentoval situaci generální manažer reprezentace Martin Ručinský. S tím je Jágr dobrý kamarád, znají se společně z dob, kdy oba hájili české barvy na velkých turnajích.

Útočník Floridy Panthers uvedl jako hlavní důvod fakt, že by pro něj bylo hodně složité se v létě na tak velký turnaj připravit. „Hlavní důvod byl ten, že by pro něj bylo složité připravit se v létě na tak důležitý turnaj. A že už loni po mistrovství světa víceméně skončil, což i ohlásil. Taky prý bude mít dost práce přes léto s Kladnem, chce se tomu věnovat a neměl by čas na přípravu,“ uvedl Ručinský pro iSport.cz.

Jardovi ale tohle rozhodnutí nemůže mít nikdo za zlé. Pro českou reprezentaci toho udělal za svůj život opravdu hodně. Navíc už není nejmladší a hrát v NHL je obrovský zápřah. A také by se zajisté chtěl věnovat sexy Verunce, která chce mít svého urostlého prince konečně taky někdy doma. Jak se říká: „za vším hledej ženu“…