„Přátelé, jezděte opatrně! Byl jsem se projet na motorce. Jedu si to svoje ‚do kilča‘, pohodička, lesík, zatáčky, žabky, kraťasy… a najednou prásk! Auto přede mnou trefilo tohodle malýho krásnýho srnce. Pán vylezl, kouknul na nárazník svý supr káry, zařval cosi o prdeli, pak hodil zlej pohled na mě, odkopal ještě pískajícího a mrskajícího se srnečka ke krajnici a odjel,“ napsal Tomáš s tím, že na zmítajícího se srnečka koukal jako opařený.

Mládě pomalu umíralo a nebylo mu pomoci. „Vypnul jsem motor, nechal svítit světla a šel se podívat na srnce. Ten tam ležel, pískal, mrskal sebou a pomalu umíral. Měl přeražený dvě nohy a z tlamy se mu řinula krev. Koukal na mě, já na něj. Trochu jsem se začal klepat. Pak jsem se nadechnul, kleknul k němu, řekl mu: ‚Promiň, kamaráde!‘ a i když jsem to nikdy nedělal, jedním pohybem jsem mu intuitivně zlomil vaz. Sám jsem byl překvapenej, kde se ve mně vzal ten klid,“ píše dokonce Tomáš.

Ten se takto rozhodl ukončit utrpení zraněného zvířete. Poté ho naložil na motorku a odvezl chlapům na guláš.

„Jezděte opatrně,“ vzkazuje ještě jednou na závěr.

Helena Houdová a Tomáš Novotný měli kratší románek po modelčině rozvodu. Bývalý moderátor se staral o její děti a nakonec se do sebe zamilovali. Oba vyznávají podobný životní styl, a tak se čekalo, že spolu vydrží delší dobu. Jenomže na začátku léta Helena oznámila, že je opět sama, a jejich cesty se rozešly.