1. Film je do dnešního dne zakázaný například v Bělorusku, kde ho řadí mezi pornografii. Do roku 1993 byl zakázaný i v Rusku. Tam se nyní vysílá jeho hodně okleštěná verze, kde jsou ty nejdrsnější scény vystříhány.
  2. Orgie, které se odehrávají v císařském paláci, byly reálné. Nic se nehrálo, vše se jelo před kamerou natvrdo. Jedna z hereček později vyprávěla, že ve svém životě nic vzrušujícího nezažila.
  3. Na filmu se pracovalo v utajení. Tudíž na plac nesměli přijít žádní novináři ani nikdo z příbuzných herců. Štáb nechtěl, aby cokoliv z natáčení uniklo ven.
  4. Někteří z herců, kteří se ve snímku objevili, se po zhlédnutí konečné verze snažili od snímku distancovat. I tak ale jejich jména v titulcích zůstala. To je například případ herce Malcolma McDowella.
  5. Na filmu se pracovalo čtyři roky a byl to nejdražší nezávislý snímek té doby (rok 1979). Stál přes 15 milionů dolarů a financoval jej vydavatel časopisu Penthouse. Ten na natáčení poslal i povolné herečky ze své firmy.
  6. Scéna, ve které Helen Mirren rodí, je také reálná. Nerodila sice přímo Mirren, ale štáb k porodu využil tři skutečné rodičky.