Máte fobií z pavouků? Tak to raději tento článek nečtěte. Jistá anglická rodina si totiž zakoupila v obchodě krabičku s banány, kde se ukrývaly stovky pavoučích mláďat. Rodina se dvěma dětmi následně musela z domu doslova uprchnout.

Otec rodiny si nejprve všiml na banánu podivné bílé skvrny. Nevěnoval tomu pozornost a myslel si, že jde pouze o plíseň. Ale na parapetu, kde byly banány položené, viděl malé pavouky. „V tu chvíli jsem si nedělal starosti, pavouci se nehýbali, myslel jsem, že jsou mrtví. Jakmile jsem je ale chtěl smést do koše, začali utíkat. Bylo to jak z hororového filmu, vidět stovky malých pavouků pobíhajících po parapetu,“ líčil šokovaný otec.

Hned po tom zavolal deratizátory a ti mu poradili, ať okamžitě opustí domov. Rodina se tedy sbalila a vrátila se zpátky domů až po třech dnech, kdy pavouci byli vyhubeni kouřem.

Pavouci ještě nebyli oficiálně identifikovaní, ale předpokládá se, že šlo o brazilského putovního pavouka, který je považován za nejjedovatějšího na světě, jeho jed je 30× silnější než chřestýšův. Obchod, ve kterém infikované banány koupili, je teď po palbou kontrol.