Určitě jste již slyšeli o lidech, kteří se baví tzv. cosplay (costume play), což je v podstatě taková vymakanější maškarní. Nejenže se převléknou za svoje oblíbené filmové, seriálové či komiksové postavy, ale snaží se je napodobovat i v chůzi nebo mluvení.

Příznivci cosplay často pořádají i své vlastní soutěže, ale hodně jich taky potkáte například během Halloweenu, kdy už přestaly staré dobré dýně a čarodějnice stačit. Alyson Tabbitha je mladá americká umělkyně, u níž není problém stát se kýmkoliv, ale jednu filmovou postavu dotáhla k dokonalosti.

Právě během Halloweenu se převlékla za Jacka Sparrowa, legendární postavu Pirátů z Karibiku, a její výhodou navíc je, že má tvar obličeje a rysy hodně podobné s jeho představitelem. Od Johnnyho Deppa je k nerozeznání a vsadíme se, že tatínka od holky by nepoznaly ani Johnnyho vlastní děti.

Fotku sebe samé v podobě Sparrowa pořídila loni v listopadu a od té doby koluje internetem jako dokonalá ukázka cosplay, sdílely ji z jejího Facebooku stovky lidí, dalšího úspěchu se dočkala na Twitteru. Třeba si všimne i Johnny Depp a přijde se sám na sebe podívat. Bez zrcadla.