Všechno to začalo před rokem. Někdo natočil na Time Square v New Yorku partu jedenáctiletých dětí, které neuvěřitelným způsobem hrály metalovou muziku přímo na ulici. V té době prostě do bílého kýble sbíraly drobné, které jim dali lidé ohromení tím, že tam malé děti hrají tak dobře tvrdou muziku.

Jakmile se ale záznam z jejich pouličního vystoupení objevil na internetu, strhla se mela a o kapele jedenáctiletých metalistů Unlocking the Truth se začalo všude mluvit. Dokonce se kluci dostali i na největší americký hudební festival Coachella, kde svou muzikou dokázali vytvořit epický kotel, jaký bývá u takových slavných kapel jako System of a Down. V té době jim bylo teprve 12 let.

Teď už se mohou radovat, že jsou z nich ještě před pořádnou pubertou opravdu profesionální hudebníci. Sony s nimi totiž uzavřelo smlouvu na dvě alba, za která dostanou v přepočtu 36 milionů korun, pokud se alb prodá více než 250 tisíc kusů. A když ne, dostanou alespoň 16 procent z prodejů desek.

„Dokázali jsme to! Objevili jsme se na YouTube, lidé nám volají o koncerty a už máme i smlouvu. Jsme hudebníci,“ říká dvanáctiletý bubeník Jarad Dawkins, který ještě chodí na základní školu.