Co si myslíte o kontroverzní selfie přímo z porodního sálu? Ženy jsou hromadně pohoršeny a běsní. Je pro takové chování lékařky vůbec nějaké vysvětlení? Snímek, který obletěl pomocí internetových sociálních sítí svět, přináší ukázku hrubého porušení lékařské etiky a naprostý nevkus malajsijské lékařky Kak Long Di Sini.

Ta se pochlubila originální fotografií se svou pacientkou přímo z porodního sálu. Žena, která právě porodila, je zde zachycena v choulostivé poloze přímo na gynekologickém křesle. U ní sedí šťastná lékařka, která má jednu ruku zabouřenou ve vagině, na druhé ruce pak ukazuje vítězné gesto.

Takové chování lékařů je naprosto vyloučené a právě proto vyvolala selfie takový rozruch. Vedení státní nemocnice v Johor Bahru se za lékařku sice postavilo a snaží se aféru zamést pod stůl, ovšem malajsijské ministerstvo zdravotnictví se případem zabývá a doktorku spravedlivě potrestá.

Trest čeká i na autora této fotografie, protože přestože se o obrázku mluví jako o selfie, je zřejmé, že Kak Long Di Sini se sama vyfotografovat nemohla. Protože třetí ruku prostě nemá.

Co si o snímku myslíte vy? Je to porušení lékařské etiky? Nebo se kvůli fotce dělá zbytečný humbuk? Napište nám svůj názor do diskuze.