Z britské Myrtle Avenue se sice můžete odstěhovat, ale v tom případě je zapotřebí počítat s tím, že o váš starý dům nikdo nebude mít zájem a s největší pravděpodobností zůstane opuštěn. Tato ulice se totiž nachází ve čtvrti Hounslow, jen co by kamenem dohodil od letiště Heatrow.

Jak dokazují fotografie v naší galerii, život zde je jen pro velmi silné povahy. Přestože na první pohled Myrtle Avenue působí klidným dojmem, pravý opak je pravdou. Necelých sto metrů odsud leží rušná jižní vzletová a přistávací dráha.

Letecké společnosti sice musí dodržovat hlukové limity (v tomto případě 94 decibelů přes den a 87 v noci), nicméně pro místní obyvatele to představuje jen velmi slabou útěchu. Stačí vzít v potaz, že na Heatrow každý den přistává (nebo z něj naopak vzlétá) cca 1280 letadel a že jeho vedení plánuje stavbu další dráhy.

Aby toho nebylo málo, v okolí Myrtle Avenue často kolabuje doprava. Jezdí sem totiž řada leteckých nadšenců z celého světa. „Často se stane, že jejich automobily úplně zablokují příjezdovou cestu a my se pak nemůžeme dostat ven,“ postěžoval si jednasedmdesátiletý Petr Graham BBC.