Joshua Davies (18) trpí Aspergerovým syndromem, tedy určitou formou autismu. Je to hodný kluk, kterému se rodiče maximálně věnují. Ale protože je odlišný a v našem nablýskaném světě se poslední dobou jinakost odpouští čím dál méně, začali ho ostatní šikanovat.

Rodiče se pokoušeli všemi způsoby situaci uklidnit. Podle zahraničního serveru Daily Mail navštívili více než 15krát policii! Opravdu chtěli šikanu jejich syna řešit. Ta s tím ale nic nedělala. A tak se rodina snažila sama. S pubertálními výrostky, kteří různými způsoby využívali a zesměšňovali důvěřivého Joshuu, který je poměrně lehce zmanipulovatelný, se trápila pět let! Vše vyvrcholilo, když Joshua společně s kamarádem 17. srpna utíkali před skupinou útočníků. Chlapci před útočníky vylezli na jeden z železných pilířů mostu. Jako by to samo o sobě nestačilo, sígři po nich začali házet kameny, Joshua se neudržel a spadl.

Pád z 15 metrů dopadl katastrofálně. Zlomené obě ruce, obě nohy a páteř. Autistický chlapec už nebude nikdy chodit! Čeká ho život na vozíku.

Policie potvrdila, že v období mezi dubnem 2011 a červnem 2014 vyšetřila tři případy Joshuovy šikany a u všech provedla důkladná opatření (nikdo nebyl z ničeho obviněn). Navíc se důrazně distancuje od toho, že by nesla z důvodu zanedbání nebo případného podcenění případu za nehodu jakýkoliv podíl.

Tři teenageři byli zatčeni. Dva ve věku 15 let a jeden 16letý. Vzhledem k jejich věku ale nemůžeme očekávat žádné vysoké tresty. A navíc, jakékoliv potrestání chlapci funkčnost nohou nevrátí. Ale pro rodinu, která se nemohla dovolat spravedlnosti, by to byla alespoň nějaká satisfakce.