Declan má svých vlastních (lépe řečeno těch, které pomáhá vychovávat) celkem osm se čtyřmi různými ženami. Všechny ostatní stvořil jako soukromý dárce spermatu. Za pouhé dva roky se mu podařilo zplodit 54 dětí a v některých případech dokonce u žen, které se léčily na předních klinikách pro neplodnost.

Declan tvrdí, že před tím, než má se ženou sex, pečlivě zkoumá, zda je dostatečně zabezpečená a dokáže se o dítě postarat.

Pro velký zájem si zřídil web, na kterém se budoucí klientky dočtou vše potřebné ohledně darování spermií. Jeho stránky se velmi rychle staly hitem internetu. Declan Rooney prostě není žádný troškař, v současnosti má už i vlastní mobilní aplikaci, kde nabízí služby jako soukromý dárce.

Odborníci jsou ale z jeho podnikání naprosto zděšeni. Mají obavy, že by jeho děti mohly vyrůstat ve stejné oblasti, což značně zvyšuje možnost, že se do sebe za pár let zamilují nevlastní bratři a sestry, kteří by spolu následně mohli mít děti.

Udělat si byznys z darování spermatu ale není až tak výjimečné. Už jsme vás informovali o Nizozemci, který se tímto způsobem živí deset let. Příběh si můžete připomenout ZDE.