Tak tohle asi londýnská policie ještě nezažila. Když se na tísňovou linku 999 opakovaně dovolal někdo, kdo do sluchátka nemluvil, vyrazila hlídka do severovýchodního Londýna, odkud volání o pomoc přicházelo, bušili a zvonili na dveře v domnění, že se stalo to nejhorší.

Nakonec museli vyrazit dveře od bytu muže jménem James Cocksedge (33), zvukaře, který si poklidně pobýval ve své práci, zatímco jeho zlobivý kocour jménem Bruce se sám doma bavil tím, že vytáčel na pevné lince tísňové volání.

„V bytě nikdo nebyl, ale našli jsme ve skříni kočku, která se tvářila strašně provinile. Sluchátko od telefonu leželo na stole, moc jsme nechápali, co se děje,“ svěřil se jeden ze zasahujících policistů serveru Daily Mail. „Bylo jasné, že to celé udělala ona.“

Když zalarmovali majitele kocoura a ten přijel domů prohlédnout škody, svěřil se, že má s Brucem trápení. Jeho kocour prý miluje šlapání na různá tlačítka od klávesnice, telefonu a podobně. A aby se zabavil sám doma, vyhodil sluchátko z vidlice a pak si několikrát prošlápl tlačítko číslo 9, čímž se dovolal na tísňovou linku.

James Cocksedge teď bude muset za kocoura uhradit výjezd a hlavně vymlácené dveře, což ho přijde na pěkných pár set liber. Možná by stálo za to si zrušit pevnou linku. V době mobilů je to už stejně jenom přežitek.