princ Harry (Henry z Walesu)

Princ Henry z Walesu, všeobecně známý jako princ Harry, se narodil jako druhorozený syn prince Charlese a Lady Diany 15. září 1984. Křtěný byl jako Henry Charles Albert David. Momentálně je pátým v pořadí na královský trůn po svém otci, bratru Williamovi a jeho dětech Georgeovi a Charlotte.

Harryho a Williamovi rodiče se rozvedli v roce 1996, Lady Di zahynula jen o rok později při tragické nehodě v pařížském tunelu. Harrymu bylo teprve 12 let. Studia prestižních škol zakončil na Etonu, vynikal v rugby a polu, vzápětí nastartoval kariéru u armády. Do královské vojenské akademie vstoupil v květnu 2005. Toužil sloužit v Iráku, to mu ale nedovolili, nakonec nějakou dobu pobýval s jednotkou v Afghanistánu. Po výcviku tam rovněž pilotoval helikoptéru. Posléze se začal věnovat válečným veteránům – je patronem paralympiády Invictus.

Dříve proslul zejména svými skandály, kdy kupříkladu napochodoval na večírek v převleku za nacistu nebo ho někde přistihli opilého či polonahého. Dnes je na výsluní slávy kvůli zasnoubení s americkou rozvedenou herečkou Meghan Markle, jež Kensingtonský palác oznámil 27. listopadu 2017. Královská svatba by se měla konat v květnu 2018.

Fotografie

Zobrazit všechny fotky

Související témata

Včera

Zobrazit další články
Oblíbená videa z OneTV.cz
Další videa