» »

Ondřej Moravec

Český reprezentant v biatlonu se narodil 9. června 1984 v Ústí nad Orlicí. Pravidelně se účastní světového poháru, mistrovství světa a olympijských her. Vyrůstal v Letohradu stejně jako další úspěšný biatlonista Michal Šlesingr, se kterým chodili do stejné základní školy. V deseti letech ho napadla Perthesova choroba, ale prodělal ji bez vážných následků. V roce 2016 se mu narodila dcera Rozálie.

Mimo osobní život zaznamenal Ondřej Moravec mnoho sportovních úspěchů, třeba po Světovém poháru, kdy získal nominaci na olympijské hry v Turíně. Na konci sezóny 2007/08 získal čtvrté místo ve sprintu v ruském Chanty-Mansijsku. Kolem roku 2011/2012 se podařilo Ondřeji Moravci skutečně prorazit a zúčastnil se mistrovství světa v Ruhpoldingu, kde se mu sice nepodařilo umístit v první desítce, ale nebyl od toho daleko. V následující sezóně 2012/2013 se dostal do Top 10 v Pokljuce, kde získal osmé místo, den poté dorazil ve stíhacím závodě druhý.

Třetí místo získal v Oberhofu následující rok a v Norsku v Holmenkollenu konečně vyhrál závod Světového poháru. V období 2013/2014 se mu tedy skutečně dařilo. Ve švédském Östersundu získal zlato ve smíšené štafetě české reprezentace a následně nominaci na zimní olympijské hry v Soči, odkud si přivezl následující výhry: stříbro ze stíhacího závodu na 12,5 km, další stříbro ze smíšené štafety a bronz též ze stíhacího závodu s hromadným startem.

Fotografie

Zobrazit všechny fotky

19. 2. 2014

18. 2. 2014

Oblíbená videa z OneTV.cz
Další videa