Míša Patricie Muzikářová už je nezvěstná 14 dní. Z Ústí nad Labem zmizela ve středu 11. ledna (nebo už 10. ledna). Pak se po ní slehla zem. Kriminalisté vyhodnocují záběry z kamer ze všech měst v Ústeckém kraji. Také zřídili speciální linku, kam lidé volají svoje poznatky. Policie prověřila všechny možné verze, ale vše zatím bez úspěchu. Míša už se hledá i na celém území schengenského prostoru, a dokonce do Česka přijel na pomoc speciálně vycvičený pes z Německa.

Šéf ústeckých kriminalistů Martin Charvát o případu promluvil v magazínu Týden. A naznačil, že se bojí nejhoršího. „Počasí je jednoznačně proti nám. Míša zmizela v noci z úterý na středu 11. ledna, kdy udeřily holomrazy. Ve středu se přidalo intenzivní sněžení. Od té doby napadlo v Ústí nad Labem zhruba padesát centimetrů sněhu, který překryl všechny stopy. V případě, že tělo leží někde v přírodě, je vysoce pravděpodobné, že ho najdeme, až když sníh roztaje,“ řekl Charvát pro magazín Týden.

Policie prověřila několik verzí, zatím ale bez výsledku. „Je otázka, co se jí na útěku stalo, jestli si sama sáhla na život, anebo ji postihla nějaká nešťastná náhoda. Také se o ni až dosud může starat někdo, kdo je k ní natolik loajální, že policii nepodá žádné informace,“ řekl pro časopis Týden vedoucí ústeckých kriminalistů Martin Charvát.

Je ale možné, že Míši někdo ublížil. Policie vyslýchá blízké z Míšina okolí. V hledáčku je i její matka. „Je to pro nás bezproblémová holka, která nikdy předtím neutekla, proto jsme ji okamžitě označili za dítě v ohrožení. Postupně zjišťujeme, že nežila v úplně růžovém světě, každou hodinu se dostáváme k novým informacím, které musíme třídit a vyhodnocovat,“ dodal. Podle policie mohl Míši ublížit i někdo cizí, a tak kriminalisté pracují i s touto verzí. Tým profesionálů vyhodnocuje i diskuze na internetu a sociálních sítích.