Pro drtinou většinu z nás je to nepředstavitelná situace. Dobrovolně se týrat a mít takový omezený jídelníček. Jenomže Georgie pro to měla své důvody a nebylo to jednoduché.

Už před lety lékaři dívce diagnostikovali psychické onemocnění poruchy příjmu potravy. Nebyla sice anorektička nebo bulimička, ale i tak měla během jídla velké problémy. Postupně totiž začala ze svého jídelníčku vyhazovat úplně všechno a mohla jíst jenom určitá jídla.

„Během dospívání jsem byla vždycky tvrdohlavá a plno jídel odmítala. Nakonec jsem skončila jenom u smaženého kuřete a hranolků. Došla jsem postupně do stadia, kdy to kuře mohlo být pouze z KFC. Chodila jsem jíst pouze tam,“ vzpomíná Georgie.

A ani po letech se jídla nepřejedla, ani se jí neznechutilo! „Přidávala jsem si tam ještě tunu soli! Teď už vím, že to nebyl úplně nejlepší nápad. Je to těžké vysvětlit, ale některého jídla se bojím. Nejvíc omáček. Z těch mám největší strach,“ přiznává smutnou poruchu.

Pak se do celé věci vložil její přítel, který toho začal mít dost a o Georgii se bál. Už se mu nechtělo během plánování dovolené zjišťovat, kde je nejbližší pobočka fast foodu, aby se jeho přítelkyně mohla vůbec najíst. A tak ji donutil jít na terapii, konkrétně na hypnózu.

Georgie sice dělá malé krůčky, ale rozdíl je znát. Už zvládá jíst ovoce a zeleninu, kterou podle svých slov v životě nedala do úst! Terapeutka jí navíc vysvětlila, že za jejím strachem z jídla jsou pocity její nejistoty. „Nemůžu uvěřit, o jaké věci jsem přicházela,“ uzavírá svůj příběh mladá žena.