„To, že jsem spojovaná jen s jednou rolí, mě neštve,“ uvedla otevřeně v pořadu České televize Dobré ráno. Na natáčení pohádky S čerty nejsou žerty dodnes vzpomíná s láskou.

,,Sešla se tam neuvěřitelná parta lidí. Nikdo nikam po natáčení nespěchal. Tenkrát se ještě nehonily žádné kšefty. Sedělo se a povídalo. Nás princezny produkce honila v deset večer do postele, abychom nebyly druhý den opuchlé, ale vždycky jsme se nějak vrátily zase zpátky,“ vzpomíná téměř šedesátiletá herečka.

Mohli jsme ji také vidět v seriálech Zkoušky z dospělosti (1979), Druhý dech (1988) nebo Chlapci a chlapi (1988).

S rostoucím věkem narostla Daně také váha, ale nijak ji to netrýzní. „Neřeším to, každý stárneme. Ta jistota je pro každého stejná. Byli jsme mladí, blbli jsme a řádili jsme. No a teď jsme zase v jiné věkové kategorii,“ řekla Bartůňková pro web super.cz. Dnes většinu času věnuje divadlu. Je principálkou, herečkou i ředitelkou Metropolitního divadla Praha.

,,Dnes hrajeme především představení pro děti. Před patnácti lety jsem začala psát pohádky na motivy a obohatila je písničkami. Aktuálně máme na programu například muzikálovou pohádku Ať žijí strašidla a připravujeme Čarodějnického učně,“ dodala závěrem paní Bartůňková.