Batman a Superman jsou superhrdinové, kteří žijí ve fiktivním světě. Britské město Essex má ale také svého superhrdinu. Skutečného a poněkud úchylně vypadajícího.

Říká se Gimp Man a je to chlápek v sado-maso latexovém oblečku. Do oblečků se oblékají i Batman a Superman, ale Gimp Man na rozdíl od nich může mít ze své činnosti erekci.

A co vlastně takový Gimp Man, který je v Essexu slavný, i když nikdo pořádně neví, o koho jde, dělá? Získává peníze pro charitu.

Anonymní manžel a otec dětí, o němž ani jeho rodina neví, že je onen Gimp Man, řekl pro BBC, že ho prostě baví v latexovém oblečku chodit po městě. Lidé se s ním začali ale fotografovat, a tak všem účtuje jednu libru za fotografii, které pak dává na charitu.

„Někteří lidé si myslí, že jsem nějaký pedofil nebo perverzák, a myslí si, že se mi musí líbit nějaké hodně úchylné věci,“ říká Gimp Man. „Ale jiní lidé jsou už dneska dost tolerantní a koneckonců chodí na pláži v plavkách, které toho odhalují mnohem více.“

Takže ne, ve skutečnosti nejde zase tak o superhrdinu zabraňujícího zločincům, ale alespoň pár liber na charitu dává! Doufejme…