Není snad nikdo, kdo by v životě neviděl alespoň jeden díl seriálu Červený trpaslík. Jednu z postav britského kultovního sitcomu si zahrál i Craig Charles.

Vzhled Davea Listera charakterizuje jeho pět dredů v zadní části hlavy, záliba v ostrých indických jídlech a hra na pětistrunnou kytaru, kde tři struny jsou G. Žánr sci-fi Craiga po obrovském úspěchu Trpaslíka provázel i v další kariéře. Moderoval několik sci-fi pořadů, svým hlasem provázel anglickou verzi japonské soutěže Takešiho hrad.

Později začal Craig dělat DJ v rozhlasové stanici BBC 6 Music a moderovat The Craig Charles Funk Show, britský rozhlasový pořad, představující směs funkové a soulové hudby. Když se v médiích objevilo, že Charlese policie vyšetřuje kvůli kouření cracku na zadním sedadle taxíku, stanice s ním spolupráci ukončila.

V roce 1994, kdy skončila šestá řada Červeného trpaslíka, byl Charles obviněn ze znásilnění a zatčen. Pro nedostatek důkazů byl však zbaven všech obvinění. Craigovo zatčení opozdilo sedmou sérii Červeného trpaslíka. Naposledy se Charles objevil v reality show s názvem I'm A Celebrity, Get Me Out Of Here! (Jsem celebrita, dostaňte mě odsud!), která se odehrává v džungli, v jejímž okolí nedávno řádil vrah. Craig ze soutěže odešel okamžitě poté, co se dozvěděl, že jeho bratr Dean měl infarkt.