Na tenhle sportovní moment se bude určitě ještě dlouho vzpomínat. Mexický Cozumel hostil závěrečný závod mistrovství světa v triatlonu. Na vedoucí příčce se nacházel šestadvacetiletý Jonathan Brownlee. Závod se pro něj ale těsně před koncem změnil v boj s vlastním tělem!

Kousek od cíle totiž začal kolabovat. Toho si naštěstí všiml jeho bratr Alistair, který v té chvíli běžel na třetím místě. Ke svému bráchovi doběhl a podpíral ho, aby nespadl. Vzájemné bratrské spolupráce nakonec využil k zisku nejcennější medaile Jihoafričan Henri Shoeman.

Drama ale pokračovalo mezi bratry Brownleeovými. Ještě bylo třeba mladšího ze dvojice dostat za cílovou čáru. To se nakonec podařilo a Jonathan s Alistairem si nakonec rozdělili druhou a třetí příčku. Jonathana následně ihned převezli do nemocnice, z té později poslal vzkaz, že je v pořádku.

Španělé se ještě po závodě snažili Jonathana diskvalifikovat kvůli nedovolené pomoci, ovšem to rozhodčí zamítli. Zvítězil tak nejspíše selský rozum před pravidly a tak by to v životě mělo být.