Tao jógu miluje, a tak se není čemu divit, že se jí věnuje i ve svých 98 letech. Každé ráno vstává v pět hodin, aby mohla cvičit se svými studenty. Na jógu nedá dopustit už více než 70 let a je velmi uznávanou ve svém oboru.

A že je o ni velký zájem. Na její hodiny se stojí fronty a rezervace jsou na půl roku dopředu. Tao je díky józe v té nejlepší kondici, ale udržuje se i střídmou stravou. Je totiž vegankou a její jídelníček je velmi striktní. Takže nehrozí, že by si dopřávala fast foody nebo pizzu a přejídala se.

„Myslím si, že mi je pořád dvacet let a rozhodně nemám v plánu začít stárnout,“ říká Tao, která se dříve živila jako baletka a modelka. A byla velmi úspěšná. Chodila přehlídky pro ty nejlepší návrháře jako Jeanne Lanvin a Coco Chanel. V roce 1940 dokonce vyhrála soutěž o nejdelší nohy v Evropě. Je vidět, že ji úspěchy provázejí celý život.

„S jógou jsem začala, když mi bylo jenom 8 let. Tenkrát jsem si myslela, že jde jen o hru. Teta mi tvrdila, že to není nic pro slušné dámy,“ řekla Tao. Kromě jógy se věnuje i závodnímu tanci. Tahle vitální stařenka rozhodně nemá dost.

V roce 2005 ale byla její kariéra málem ohrožena. Měla nehodu a zlomila si nohu v krčku. Lékaři jí museli vyměnit kyčelní kloub a varovali ji, že už nikdy nebude moct tančit. Tao se s tím ale nechtěla smířit a pokračovala ve svém dosavadním životě. A rozhodně udělala dobře!