Amy Thomson (16) byla na house party, když jí někdo nabídl extázi. Společně se svými pubertálními kamarády jí to přišlo jako fajn nápad, a tak si jednu malou tabletku vzala.

O chvíli později byla už i s dalšími účastníky party na cestě do nemocnice. Zatímco ostatní vyvázli bez větší újmy na zdraví, ona upadla na několik týdnů do kómatu. Za měsíc se k velké radosti své rodiny probrala. Následky vážného poranění mozku si však s sebou nese stále.

Nyní je připoutaná na vozíčku a starají se o ni ve speciálním rehabilitačním zařízení. Na svém Facebooku publikovala video, v němž těžko srozumitelnou řečí děkuje všem za podporu.

I když se její stav podle klipu může zdát opravdu kritický, příbuzní naopak hýří optimismem. Podle nich se totiž jedná o velké zlepšení ve srovnání s předcházejícími týdny a jsou názoru, že jednoho dne bude Amy opět plně žít a nebude už potřebovat křeslo.

Pro všechny „víkendové“ uživatele drog však může být video dostatečným budíčkem. Tak to ostatně vidí třeba i sestřenice dívky Kayla.

„Někteří lidé brečeli, někteří se smáli nebo byli zhlédnutím videa šokovaní. Přesně tohle vám ale může maličká pilulka udělat. Pokud tohle video neotevře oči všem, kteří podobné látky užívají, opravdu už nevím, co ještě!“