Hodně optimisticky jsou naladěni švýcarští hokejisté. Těm se zatím sice na šampionátu příliš nedaří, ale pořád drží při životě šanci na postup. O její realizaci se utkájí zítra právě s výběrem Vladimíra Vůjtka. Díky dnešní výhře Dánska nad Kazachstánem je navíc jisté, že Švýcarsko musí vyhrát za tři body.

“Je škoda, že jsme namistrovaným Švédům nezasadili rozhodující úder. Ale vydřeli jsme alespoň bod, který dává naději,” komentuje výkon svých krajanů deník Blick. Ten zároveň ještě před výsledkem Dánska naznačil, že bude potřeba výhra v základní hrací době, což se potvrdilo.

Velkým sebevědomím disponuje i šývarský kouč Patrick Fischer. “Doposud jsme za naše výkony nedostali odpovídající ohodnocení. Proti českému týmu se to ale změní,” nepřipouští si kouč neúspěch svých svěřenců.

No uvidíme, zda se to klukům ze Švýcarska podaří. Naši mají také velkou motivaci, výhra za tři body jim totiž zajistí první místo ve skupině a souboj s USA nebo Slovenskem. Pokud prohrajeme, pak skončímě druzí a zahrajeme si s Němci. V každém případě budeme ve všech zápasech favority.