Na věku nezáleží. Zřejmě tímto úslovím se řídila dvanáctiletá Norka Thea, když se rozhodla provdat za sedmatřicetiletého Geira. O všech přípravách na svatbu neopomínala také pravidelně informovat veřejnost a prostřednictvím svého blogu Theas Bryllup ji seznamovala například s výběrem svatebních šatů, vhodného kostela nebo zákusků. Není divu, že proti sobě zvedla obrovskou vlnu nevole ze strany norských občanů.

Zatímco například v afrických nebo muslimských zemích je svatba s nezletilými běžnou praxí, v Evropě se tak mělo stát poprvé. Pohoršení čtenáři stránek mladé dívky se nebáli dokonce kontaktovat policii. Svatba však zrušena nebyla a Thea byla minulou sobotu skutečně dovedena před oltář. Když ovšem mělo přijít na závěrečné ano, za následného potlesku jenom tiše zakroutila hlavou.

Posléze vyplavalo na povrch, že se jednalo pouze o kampaň organizace Plan International bojující za práva dětí. Jejím smyslem bylo upozornit právě na dětské nevěsty, které kvůli svatbě se starším mužem přicházejí o své dětství a nevinnost. K podobným sňatkům denně dochází až v neuvěřitelných 39 tisících případů a malé dívky jsou k tomu mnohdy nuceny.

Plánovaná svatba dvanáctileté Norky vzbudila velkou pozornost médií po celém světě, a proto můžeme říct, že organizaci se opravdu podařilo dosáhnout svých záměrů a na otřesné zacházení s dětmi poukázat.