Je evidentní, že panu Kalhousovi trošku ruply nervy, a tak se rozhodl, že zničený pokoj nafotí a snímky dá na Facebook, aby každý viděl, jaké existence u něj na ubytovně občas bydlí.

Majitel ubytovny tvrdí, že tento binec na pokoji vyprodukovala rodina s malým miminkem, která odmítala platit nájem.

Ze sociálního a mravního hlediska na tuto rodinu pohlížíme jako na chudáky, kterým musíme pomáhat.

Když ale vidíme, že nespotřebují ani vajíčka, která pak doslova protékají ven z lednice, musíme si položit otázku, kde je chyba.

Někteří nepřizpůsobiví si totiž neuvědomují, že jsou nepřizpůsobiví. Cítí se naprosto v pohodě, žijí ze sociálních dávek a netuší, že by se přizpůsobovat mohli.

Žijí tak, jak se jim líbí a jak jsou zvyklí. Že tím ale omezují další lidi nebo že třeba panu Kalhousovi visí na nájmu, není pro takové lidi téma na diskuzi.

Majitel ubytovny nyní na Facebooku prská, že rodina dostala od státu zdarma kompletní výbavu pro miminko, kojenecké láhve i malou lednici a pak po nich zůstala jen hmyzí zoologická zahrada v podobě švábů.

Příště podobnou rodinu ale ubytuje znovu. Nikdo nemá na čele napsáno, že je nepřizpůsobivý a že nebude platit nájem. Na to majitelé nemovitosti přijdou až tehdy, když už je rodina nakvartýrovaná.

Kalhous tvrdí, že rodina u něj bydlela tři měsíce. Že dostávali příspěvek od státu na bydlení, ale k němu už žádné peníze nikdy nedoputovaly.

Redakce eXtra.cz majitele ubytovny Petra Kalhouse kontaktovala a čekáme na vyjádření a další podrobnosti.