Scénu z akčního filmu, kdy strážci zákona neohroženě zasahují proti zákeřným útočníkům, můžou připomínat záběry pořízené v texaském McKinney. Místo zákeřných útočníků si jen dosaďte bezbranné teenagery černé pleti a na straně zákona si představte rasistické psychopaty z amerického policejního sboru. Čili už takovou klasickou scénu, vlastně je až k podivu, že tentokrát se obešla bez obětí na životech.

Celý incident začal neškodně. Jako oslavu blížícího se konce školního roku si mládež uspořádala party u bazénu. Velkou část návštěvníků tvořili ovšem černoši, což nenechávalo v klidu xenofobní sousedy. Poté, co jedna z obyvatelek pronesla rasistickou poznámku, došlo ke sporu mezi ní a účastnicí večírku. Starší žena mladší dokonce fyzicky napadla a na místo byla přivolána policie.

Ironií je, že přivolaní strážníci se k původnímu konfliktu ani nedostali, protože všichni hlavní aktéři se už stačili rozprchnout. Zato začali hromadně nasazovat pouta náhodným kolemjdoucím, kteří neměli ani ponětí, co se děje. Náhodným kolemjdoucím černé pleti, abychom byli přesní.

Vrchol jejich počínání ale teprve přišel v následujícím okamžiku. Když se jedna z přihlížejících dívek snažila zjistit, co se děje, policista, později identifikovaný jako Eric Casebolt, ji surově povalil na zem, a když se jí pak vyděšení kamarádi snažili pomoci, vytáhnul na ně pistoli.

Jenom šťastnou shodou okolností ji i nepoužil. Vždyť byl přece v nejvyšším ohrožení života!

Nadřízení Casebolta však z celé události nedělají velké drama. Policistu pro zklidnění situace odklidili na dovolenou, a i když se naoko snaží dělat, jak všechno usilovně vyšetřují, můžete si být jisti, že svého zaměstnance nakonec bez větších trestů zase vrátí do práce.

A jak je možné, že podobná nahrávka vůbec vznikla? Jejím autorem je bílý Američan a toho si pochopitelně nikdo nevšímal.