Kontroverzní výtvarník David Černý (47) se rozhodl, že se za každou cenu musí dostat na afterparty do Grandhotelu Pupp. Dobře, zřejmě byl zvaný.

Každý ale musel počítat s tím, že kam se arogantní Davídek hne, tam jsou problémy. Takže frajer přišel v tílku a na nohách měl smradlavé sandály. Na nějaký dresscode kašlal.

Podle Blesku, který na skandál upozornil, byl Černý viditelně společensky unavený a myslel si, že může jít do hotelu ve stylu, v jakém chodí propocení turisté po pláži.

Když ho pořadatel odmítl vpustit, tak si Černý od někoho půjčil sako a na večírek stejně proklouzl. Jasně, pro výtvarníky přece pravidla neplatí.

To Karel Roden, to je jinačí formát. S bulvárními novináři se nebaví, nemá rád, když mu někdo kouká do soukromí a sleduje jeho intimní život, ale když jde na večírek, tak se umí obléci jako člověk.

Takže tleskáme. Rodenovi pak odpustíme i ten plnovous. Sice vypadá jak Rasputin křížený s Rumcajsem, ale má to styl. Ten chlap má charisma. Černý? Ten má tak maximálně pár promile…