Vše začalo tím, když si strážník Žabka dovolil kritizovat ve svém volném čase starostu na facebookových stránkách politické strany Hnutí pro Prahu 11, ve které je starosta Jiří Štyler členem. Následovala doslova psychotická reakce starosty Štylera. Strážník-pisatel by si podle něj „měl více hledět své práce“, protože „je z jeho příspěvků znatelné, že se raději věnuje psaní na FB… a tím zanedbává svoji práci, protože jinak by byl všude po celém Jižním Městě pořádek.“

Starosta si dále stěžuje, že kvůli psaní strážníka Žabky na Facebook je na Jižním Městě kriminalita, že se má věnovat své práci, za kterou je placen daňovými poplatníky, a vyzývá ho, ať nechá správu MČ Praha 11 zvoleným zástupcům. Jakoby přitom starosta sám zapomněl, že on je stejně tak placený daňovými poplatníky a zodpovědný nejen svým voličům, ale všem občanům, které jím řízená radnice spravuje.

Brilantní strážníkova odpověď na sebe nicméně nenechává dlouho čekat: strážník mu v odpovědi s grácií děkuje za důvěru, že by mohl být spasitelem Jižního Města, a podivuje se, že vyslovení jeho jiného názoru není přece zakázané. „Snad jedině ve vámi navrhované obci Jižní Město byste to třeba vyhláškou zakázal,“ odkazuje strážník ve své odpovědi s vtipným nadhledem na Štylerovo neslavné extempore s návrhem odtrhnout Jižní Město od Prahy.

Policista dále upozorňuje na závažnou konkrétní nečinnost ze strany radnice vůči návrhům řešení bezpečnosti a připomínkám, neřešení policejních oznámení přestupkovým oddělením, nevyužití zákonných možností zákazu pobytu pro uvedené opilce a podobně. „Přeji vám krásný víkend, já budu pracovat, tak se snad budete cítit bezpečně,“ loučí se Žabka se Štylerem ve svém skvělém asertivním příspěvku.