Sparta si podmanila Řím a postupuje! Půjde až do finále Evropské ligy?

Zdroj: facebook.com
Sparta Praha ve čtvrtek večer přepsala dějiny. Deklasovala Lazio Řím na jeho hřišti a veze výhru 3:0. A hlavně postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Už po domácí remíze 1:1 hráči Sparty tvrdili, že do Říma nejedou jen na výlet. Byli odhodlaní rvát se o postup.

Jenže po poločase bylo vlastně po zápase. Sparta vedla v 45. minutě 3:0 a bylo jasné, že Římanům pomůže už jen zázrak.

Spartě vycházelo všechno. Římané drželi míč, místy hráče z Letné mačkali v drtivých ofenzivních kleštích. Jenže když už sparťanská obrana propadla, stál na místě gólman David Bičík. Vedle Martina Frýdka a Bořka Dočkala asi nejvýraznější postava utkání.

Sparta byla také neuvěřitelně produktivní. Když už se dostala do šestnáctky soupeře, tak to zavánělo brankou. Bylo by to nespravedlivé, ale Římané mohli nakonec dostat i čtvrtou branku.

První se trefil Dočkal z typické pozice. Druhý gól přidal Ladislav Krejčí, když se přesně trefil na vzdálenější tyč. Třetí gól si připsal Juliš.

Erich Brabec a Jozef Chovanec ve studiu České televize rozebírali, kam může současná Sparta dojít. Najednou se zdá, že finále Evropské ligy není tak daleko.

Jisté je, že ve čtvrtfinále narazí Sparta na jednoho z těchto týmů: Villarreal, Athletic Bilbao, Sevilla, Šachtar Doněck, Braga, Liverpool a Borussia Dortmund.