Kdo je zodpovědný za smrt českého turisty, kterého našli v úterý v rokli libanonského údolí Kadíša? Jak informoval server iDnes.cz, tamní policie zadržela dva členy bezpečnostních složek, kteří měli na starosti i tísňové hovory na mezinárodní lince 112.

Český turista se v horách Kadíši zřítil do rokle a několikrát volal na tísňovou linku, na jeho telefonáty ale nikdo nereagoval. Nakonec i poslal textovou zprávu do hotelu, kde byl ubytován, a teprve až zaměstnanci hotelu, kteří SMS našli, zalarmovali policii.

Po českém turistovi bylo zahájeno pátrání, hledala ho armáda i psovodi a jeho tělo našli v rokli, kam se zřejmě zřítil v mlze. V libanonském Bejrútu mezitím začíná vyšetřování pochybení operátorů tísňové linky. Oba pracovníci linky mu údajně nerozuměli, ale to je nezbavuje odpovědnosti přesto na volání zareagovat.

Ministra vnitra Marván Šarbíl, pod jehož úřad patří složky spravující tísňovou linku, potvrdil, že pokud se prokáže pochybení zaměstnanců, hrozí jim soud a výpověď ze služby.