Každý opravdový fanoušek si všiml toho, že se „první“ díl výrazně odchýlil od knižní předlohy. To ale vůbec nemusí být na škodu. Tvůrci seriálu David Benioff a D. B. Weiss totiž na rozdíl od zbytku světa vědí, jak celý příběh dopadne. Řekl jim to pro případ smrti sám George R. R. Martin. Mohou si tak drobné odchylky dovolit.

Navíc si přiznejme, že Hru o trůny milujeme především kvůli její nepředvídatel­nosti. A s přibývajícími sériemi čím dál tím větší procento fanoušků nedokázalo vydržet dlouhou pauzu mezi jednotlivými díly a přečetlo všechny knihy. I pro ně je Hra o trůny najednou opět plná překvapení.

To je i pro samotné herce. Někteří odmítají číst knižní předlohy, protože nechtějí vědět, kdy si pro ně George R. R. Martin přijde. Smrt je totiž oblíbenou kratochvílí autora i tvůrců. Na televizních obrazovkách v průběhu 4 sérií a 4 dalších uniklých dílů zemřelo 5348 lidí.

V souvislosti s uniklými epizodami se objevila jedna pro tvůrce velice nemilá zpráva. Oproti roku 2014 narostl počet nelegálních stažení epizod o 45 %. Redakce eXtra.cz je ale hrdá na to, že návodem na vyhnutí se pirátství odradila od stahování desetitisíce fanoušků.

A nakonec máme pro vás to největší překvapení. George R. R. Martin se rozhodl, že vytvoří nový seriál! Ten nebude nijak navazovat na Hru o trůny a bude o spisovateli science fiction, ne zcela nepodobnému samotnému Georgovi. Televizní show s názvem Kapitán Kosmos uvede HBO.