Srst angorských králíků je hojně využívána v oděvním průmyslu, metody, které jsou pro její získání používány, už tak oblíbené zřejmě nebudou. Králíci jsou drženi ve špatných podmínkách, ve stísněných prostorech, což je samo o sobě pro zvířata dosti traumatizující.

Když ale dojde na samotné stříhání srsti, které spíše připomíná stahování z kůže zaživa, dochází ke skutečné brutalitě. Králíci jsou přivázáni za končetiny a srst je jim odstraňována trháním. Proces probíhá velmi nešetrně, jejich kůže bývá často potrhána a zvířata pískají bolestí. Traumatizovaní králíci jsou po hrůzném procesu vráceni do klece.

Metoda stahování je pro kvalitu srsti lepší než metoda oholení, pokud se chlupy trhají i s kořeny, jejich textura je pevnější a cena vlny tak stoupá. To, že se prakticky jedná o týrání zvířat, je už patrně irelevantní. Anestezie pro využívaná zvířata prý z finančních důvodů nepřichází v úvahu.

Organizace One Voice spolu s hnutím PETA v současné době usilují o úplný zákaz stahování králíků z kůže zaživa. PETA v minulosti odhalila stejné metody, které využívají v Číně, ta je stále největším producentem angorské vlny na světě.