Evropa v poslední době neví, jak se má vypořádat s terorismem, tak k tomu zaujala velmi zvláštní stanovisko. Momentálně se neřeší po celé Evropě nic jiného než zda povolit, či zakázat burkiny.

Francouzský premiér se vyslovil, že plně podporuje zákaz burkin, ale o konečném stanovisku rozhodne nejvyšší francouzský soud. Ten momentálně schvalování tohoto zákona pozastavil. To nemění nic na tom, že v mnoha zemích Evropy, jako je například Německo, Rakousko, nebo Švýcarsko, je nošení burkin v bazénech zakázáno. I když si tento problém ve Francii přehazují jako horký brambor, zhruba dvacet měst zaujalo jasné stanovisko. Několik měst na jihovýchodním pobřeží striktně zakázalo nosit tento oděv.

Proč si potom ale hrajeme na demokratickou Evropu, když zakazujeme ženám a dívkám nosit jejich oblečení? Vždyť je naprosto jedno, jestli se budu na pláži válet v jednodílných plavkách, bikinách, neoprénu, županu nebo právě burkinách. Proč by měl kdokoliv komukoliv nařizovat, co smí nebo nesmí nosit?

Tohle je výsměch celé demokracii, aneb když si Evropa neví rady s terorismem, začne šikanovat ženy ohledně jejich oblečení.

Ve Velké Británii prozatím žádné omezení neplatí, a proto se rozhodli, že uskuteční sociální experiment, jak lidé reagují, pokud vidí, že policista se snaží, aby si muslimka svlékla své burkiny.

Na začátku videa přijde policista k ženě a naléhá na ni, aby si okamžitě sundala svůj oděv. Snaží se ženě dát jasně najevo, že vypadá jako terorista a určitě to má na sobě proti své vůli. Žena mu začne oponovat, že takhle terorista nevypadá a rozhodně není utlačována! Ve videu zazní od ženy jasné: „Já si budu nosit, co chci.“ Jenomže herec převlečený za policistu se začne po ženě sápat. Toho si okamžitě všimnou přihlížející a běží rychle k ženě a muži. Okamžitě se postaví na stranu muslimky a snaží se policistovi jasně domluvit, že takhle nevypadá terorista, neměl by ženě říkat, co smí a nebo nesmí. Situace se poměrně vyhrocuje, dvojici obklopuje čím dál tím více lidí, kteří hájí muslimku. Nakonec muž ukáže na kameru a řekne, že se jednalo pouze o experiment.

Druhá přihlížející muslimka, která si vše točila na mobil, vypověděla: „Když jsem viděla toto jednání, skoro se mi zastavilo srdce. Jsem tak šťastná, že tohle není realita, ale jen fikce.“

Jde vidět, že na světě existují lidé, kteří to mají v hlavě v pořádku a ví, že zakazováním oděvů se proti terorismu bojovat nedá a tahle nařízení jsou naprosto směšná.

A jaký máte názor na burkiny vy?