Když se začaly na internetu objevovat petice proti Věře Blehové, hlavní aktérce reality show Výměna manželek, která šokovala snad každého, kdo alespoň jednou za den vleze do sprchy, zastávali jsme se jí, protože nemáme rádi lynče. Jenže! Věra si prostě nedá říct a jede si svou. Jako by chtěla jít naproti tomu, aby jí její dcerky úřady skutečně sebraly. Sociálce, která u ní doma už několikrát zkoumala poměry, v jakých děti žijí, se ale Věra vyloženě směje do ksichtu a do ohně přihazuje další polínka.

Věra si je moc dobře vědoma toho, že její profil na Facebooku sledují média a vytočení Češi. Dělá sice, že jí to je jedno, ale zdá se, že pozornost médií si užívá. Zveřejňuje proto další a další statusy, které mají vyvolat pohoršení. Jedině tak se o ní bude psát. Kdyby to byla déčková celebrita, člověk by mávl rukou. Jenže tady jde o děti, které se rodičům prostě neumějí bránit. Ale k věci.

Věra v neděli na svém profilu zveřejnila video, které mělo zůstat v rodinném archivu. Na videu malý kluk řídí auto. Řeknete si, no a co, i nás rodiče nechali jako děti zatočit volantem. Jenže to by na místě spolujezdce nesměl sedět dospělý člověk, a co je horší, na zadním sedadle malá vykulená Natálka, dcera Věry! Navíc video není natáčeno někde na parkovišti, ale v plném provozu, kdy kluk dokonce přejíždí přes železniční přejezd. A nevšimli jsme si, že by se alespoň rozhlédl, jestli se neblíží vlak.

Ano, nic se nestalo, ale přiznejme si, že hazard to od přihlížejících dospělých je. Jistě to není důvod, proč by Věře měla sociálka děti brát, ale měla by se nad sebou konečně zamyslet a přemýšlet jako máma, a ne se tomu tupě smát na Facebooku. Příště by už totiž její dcera takové štěstí mít nemusela. Ale ne, Věře je vlastně všechno jedno a z kritiky okolí si vůbec nic nedělá. Prý si máme nejdřív my všichni zamést před svým prahem. My před ním pravidelně zametáme a přiznáváme, že u Věry bychom zametat nechtěli. Na to by totiž nestačila ani úklidová četa.