Profesionální americký lovec Ian Gibson (55) si v Zimbabwe najal průvodce, zaplatil poplatek a skupinka se vydala odstřelit výstavního samce s nádhernými kly.

Domorodí stopaři ho sice varovali, že vytipovaný slon je právě v říji, tělo má plné testosteronu a bude hodně agresivní a nebezpečný. Jenže Gibson trval na tom, že zvíře dostane za každou cenu.

Myslel si, že je zkušeným lovcem, který zná africkou divočinu jako své boty a že jako pán tvorstva bude mít zase navrch. Jenže i mistr tesař si občas ufikne palec.

Gibson slona pronásledoval na dolním toku Zambezi s partičkou průvodců. Když byl od slona asi 50 metrů, začalo se zvíře najednou chovat jinak, než se píše v brožurkách. Slon se otočil a hnal se přímo na lovce. Karty se obrátily.

Gibson věděl, že má jedinou možnost. Věřil, že slona skolí na jednu ránu. Vystřelil, ale minul. Již tak běsnícího samce výstřel jen více rozzuřil. Slon profesionálního zabijáka zašlapal do země jak dohasínající cigáro.

„Nemáme ještě všechny informace, jak se to přesně stalo. Jsme všichni v šoku. Ta zpráva nás zdrtila,“ uvedl pro Huffington Post Gibsonův kamarád Paul Smith, který lovecké safari pořádá.

Nutno ještě dodat, že placený lov je v některých zemích zcela legální. A když se zvíře brání, tak je to také zcela legální. Lov na slona v Zimbabwe prostě není šoulačka na srnce na Šumavě.