Když jste mladá, máte dostatek energie i lehkovážnosti, a tak zvládáte mateřství jedna radost. Neděláte si moc vrásky, jestli dítě papá to nebo ono nebo jestli jde spát v nastaveném režimu či kdy se mu chce. Jaké to ale je, stát je maminkou v pozdějším věku? Starší maminky většinou daleko citlivěji a intenzivněji vnímají všechny věci spojené s mateřstvím a mnohem víc se o své ratolesti bojí. Jak tuto úlohu zvládají české celebrity?

1. Simona Krainová

Tato krásná modelka to stihla ještě kousek před čtyřicítkou. Ve svých 38 letech porodila syna Maxe a ve 39 letech syna Bruna. Oba kluky má Simona Krainová (43) se svým manželem Karlem Vágnerem (40) a jde o opravdu krásné děti. Kluci jsou super parťáci a Simona se čas od času pochlubí nějakou rodinnou fotkou na svých sociálních sítích. Mateřství jí jen prospívá, protože vypadá skvěle.

2. Bára Basiková

Těhotenství Báry Basikové (53) vzbudilo velkou pozornost. Nejenže se rozhodla stát se maminkou ve 46 letech, otec dítěte je o 15 let mladší než ona. V požehnaném věku porodila syna Teodora a mateřství jí jen prospívá. Bára omládla nejmíň o 10 let a vypadá skvěle. Teodora má se svým manželem Petrem Polákem (37) a dohromady tvoří spokojenou rodinku. Z předchozího vztahu má Bára ještě dvojčata, dcery, které jsou již dospělé.

3. Sára Saudková

Ve svých 45 letech přivedla Sára Saudková (48) na svět své čtvrté dítě, syna Oskara. Sára je maminkou ještě synů Jana a Samuela, ale i dcerky Sáry. Život této umělkyně je velmi chaotický a hektický, proto se už několikrát stala terčem bulvárních plátků. Velkou rodinu si vždy přála a to se jí povedlo. Své mateřské povinnosti si skvěle plní a i její pracovní kariéra vzkvétá.

4. Veronika Žilková

Veronika Žilková (54) se netají svou láskou k dětem, a tak jich má doma hned několik. Po čtyřicítce se stala maminkou své dcery Korduly, která jí vytváří pouze úsměv na tváři a je velmi šikovnou a samostatnou holčičkou. Desetiletá slečna má za sebou i svou první hereckou zkušenost, a tak je dost možné, že půjde ve stopách své matky. Ve svých 45 letech přivedla Veronika na svět ještě syna Melichara, který však po půl roce zemřel. Narodil se s vrozenou vadou a toto období bylo pro Veroniku i jejího manžela Martina Stropnického (59) velmi těžké.

5. Ilona Csáková

Také Ilona Csáková ( 45) si na děti počkala a stala se mamkou až po čtyřicítce. Po narození svých synů Daniela a Dominika se uklidila do soukromí a vystupuje jen příležitostně. Roli mamči si velmi užívá a rozhodně by neměnila. Z miminek jí rostou krásní kluci, a tak bude mít co dělat při odhánění nápadnic.