Chiara Paez patřila ve škole mezi nejoblíbenější dívky, takže když se po ní z ničeho nic slehla zem, hledala ji nejen celá škola, ale i město. Našli ji až po dvou dnech nepřetržitého pátrání, a to pod verandou jejího spolužáka Manuela Mansilla, který s dívkou dva měsíce randil, uvedl The Mirror. Chiara byla mrtvá a na první pohled bylo poznat, že si před svou smrtí prožila peklo.

Podezření okamžitě padlo na Manuela, který se policii nakonec k brutální vraždě dívky přiznal. Prý mu řekla, že je těhotná, jenže on dítě nechtěl. Nejdřív ji donutil spolykat prášky, které vyvolaly potrat, pak ji umlátil k smrti. Jenže co s tělem? S tím si už poradila jeho matka, která mu pomohla mrtvé tělíčko Chiary skrýt pod verandou jejich domu, píše buzzfeed.com.

Vražda školačky byla poslední kapkou v sérii vražd, ke kterým v Argentině za poslední dobu došlo. Jen mezi lety 2008 až 2014 bylo v zemi zavražděno 1800 žen. Před kongresem v Buenos Aires se proto sešlo na 200 tisíc lidí, kteří požadovali přísnější zákony při páchání násilí na ženách. Jak uvádí The Mirror, v zemi je údajně zavražděna jedna žena každých 31 hodin.