Říká se tomu horrorcore a u nás je to docela neznámý žánr, za jeho průkopníka může být považován právě Martin Pohl, který si říká Řezník, a právě asi dokázal to, že cena Český slavík Mattoni padne.

Pořadatelé totiž udělali tu nejhorší možnou věc a Řezníka diskvalifikovali z kategorie Hvězda internetu, za kterou měl dostat 100 tisíc korun a kterou ovcoidně přijal někdo jménem Johny Machette, jehož jsme sice ještě neměli nikdy tu čest slyšet, ale ani se nehodláme namáhat. Bohužel k jejich ještě větší smůle to vysvětlili tím, že si AŽ PAK všimli, co vlastně ten Řezník dělá za umění, a byli zděšeni, neboť násilí, vraždy, hanoba, to oni tedy nebudou podporovat.

A co tedy Řezník dělá? Hororové videoklipy, kde je tedy nějak zobrazeno násilí a k tomu je velmi explicitní text. Pohoršuje to spoustu lidí, od Richarda Krajča až po advokátku Hanu Marvanovou nebo Bílý kruh bezpečí, který nám zaslal vyjádření, že Řezníkovy texty a videa podporují násilí, citujeme z prohlášení: „Využíváme vlastní svobody a připojujeme se jménem svým a jménem obětí násilí a pozůstalých po obětech k limitování prostoru pro všechny druhy propagace násilí. Jeho souhlasné přijetí je schopné ‚postrčit‘ některé jedince k činům, a pro ty, kteří mu byli vystaveni, je taková produkce hrubou urážkou.“

Zatímco tak jedni v jeho tvorbě vidí hnus a možný návod k trestné činnosti, jiní jej chápou jako svěží vítr v české hudbě a opravdu originální počin. Ke kauze Řezníka se vyjadřují i psychologové, ale jejich stanovisko není jasné, nikdy totiž nebylo důkazně prokázáno, jak viděné násilí ovlivňuje emoce člověka natolik, že by šel a zachoval se stejně, jako to dělá Martin Pohl například ve videu Ta holka v mym sklepě.

A kam se řadí redakce eXtra? No, náš šálek kávy to není, ale daleko nebezpečnější než Řezníkova videa jsou vyhladovělé modelky s 42 kily na molu a na obálce upravené Photoshopem. Na anorexii a dnešní kult krásy zemřelo už mnoho dívek. Na Řezníka ještě nikdo.