Zpěvačce Shakiře (37) se podařilo prolomit rekord na sociální síti Facebook. Její stránka se totiž líbí už víc než 100 milionům uživatelů, což se zatím nikomu nepodařilo.

Za kolumbijskou zpěvačkou, která nedávno vystoupila na závěrečném ceremoniálu mistrovství světa v Brazílii 2014, zůstávají Eminem (41) s počtem 91 900 000 fanoušků a Rihanna (26) s počtem 89 000 000 fa­noušků. Čísla vycházejí z počtu lidí, kteří si stránku zatrhnou jako „To se mi líbí“.

Úspěch facebookových stránek Shakiry spočívá hlavně v pravidelné komunikaci s fanoušky, značně jí pomohla pravidelná aktivita na síti během letošního MS ve fotbale, kdy jen fotografie Shakiry stojící uprostřed fotbalového hřiště v Rio de Janeiru olajkovalo víc než 3,5 milionu lidí. „Jsem poctěna, že jsem se mohla stát první osobou, která pokořila tuto hranici. Sociální média, a speciálně Facebook, pomohla umělcům překlenout propast mezi jevištěm a fanoušky,“ řekla půvabná zpěvačka v děkovném videu.

Svou první fotku nahrála Shakira na Facebook na Silvestra 2008, jednalo se o jakýsi rozmazaný záběr z pódia a v té době měla kolem 318 000 fanoušků.

K úspěchu sympatické hvězdě na jejím profilu dokonce pogratuloval i samotný zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.