Když si Iveta Bartošová (†48) vzala letos 29. dubna život, spousta lidí z branže byla v šoku. Na oficiální pohřeb ale nikdo z nich nepřišel a teď, téměř čtyři měsíce po její smrti, jí najednou chtějí složit poctu.

Deník Blesk, podílející se na koncertě Královny popu, totiž oznámil, že v rámci této akce zazpívá vybrané hity Bartošové několik našich známých zpěvaček a tím vzdají zesnulé kolegyni hold. Organizátor akce Janis Sidovský kontaktoval maminku Ivety, paní Svatavu, která s akcí souhlasila, ale jaksi zapomněl na Josefa Rychtáře (56), kterého sice lidi z pěvecké branže moc nemusí, a proto na protest do strašnického krematoria nepřišli, ale jednou to byl manžel Ivety, kterého si zpěvačka dobrovolně vybrala, takže by možná bylo slušné dát vědět i jemu. To se ale nestalo.

„Nikdo mě o ničem neinformoval,“ řekl eXtra.cz šokovaný vdovec, podle něhož důstojné rozloučení s jeho ženou proběhlo právě v krematoriu Strašnice, kde byl on a pár členů jeho rodiny. „Kdyby se s ní někdo z umělců chtěl rozloučit, udělal by to už dávno, tohle je jen zviditelnění se,“ reagoval Rychtář na akci, která se má uskutečnit až v polovině října, což v té době bude téměř šest měsíců od osudného dne.

Právě od pořadatele Sidovského převzala Iveta v roce 2012 cenu za návrat na scénu, ale její tehdejší vystoupení bylo velmi rozpačité a samotný organizátor večera by musel být slepý, aby neviděl, co se děje. Jenže právě samotné hvězdy hudební scény a další lidé z branže, kteří dávají smrt Ivety za vinu Rychtáři, sami nečinně přihlíželi tomu, v jakém stavu zpěvačka je, aniž by s tím cokoliv udělali.