Editoři maďarské televize RTL měli den blbec. Chtěli referovat o masakru v Uherském Brodě, kde šílenec vystřílel hospodu, ale totálně se jim zbláznila televizní grafika.

Že maďarské město Rákoshegy umístili na Moravu? Proč ne, město navíc by se Česku mohlo hodit. Lepší mít obec navíc, než přijít o celý svůj stát, jako se to stalo Slovákům.

Maďarská RTL se domnívá, že Slovensko neexistuje. Na černou plochu švihli nápis Románia a nikomu to vlastně ani moc nevadí.

„Takhle narychlo ani nevím, co je lepší, zda na Moravu teleportovaný Rákoshegy, anebo Slovensko, které se dostalo do rumunských rukou,“ vtipkoval na svém blogu maďarský provokatér Inkei Bence, který na chybu upozornil.

Další vtipálek byl ještě ostřejší. „Zpravodajství RTL kompletně překopalo střední Evropu. Útěchu můžeme hledat v tom, že Slovensko zcela zmizelo a Rumunsko je šestkrát menší,“ napsal vysmátý občan Maďarska Gábor Balog.

Vedení RTL zatím tvrdí, že se jim jen pomíchaly televizní grafiky. Takže s existencí Slovenska se ještě nějaký ten pátek bude počítat.