Velká Británie má na problém zaděláno už dlouho. Z původně uzavřeného království ovládajícího půlku planety se během posledních dvaceti let stala taková sběrna muslimských přistěhovalců. Snad nikde jinde v Evropě není taková koncentrace obyvatel vyznávajících islám jako právě v Anglii a země na to začíná pomalu, ale jistě doplácet stupňujícími se konflikty.

Britské servery a listy každý den přinášejí informace o náboženských třenicích, ale je toho tolik, že ostatní servery by to nestíhaly ani přejímat. Ty nejbizarnější případy si ale nenecháme ujít taky.

Minulý týden v pátek čtenáře překvapil příběh Nicka Barnfielda (24) a jeho partnerky Sarah Cleaves, kteří cestovali se svou malou dcerou autobusem linky X78 z Sheffieldu do Doncasteru, když malá nevydržela a začala v autobuse pofňukávat a pobrekávat, tak se rodiče rozhodli, že jí zazpívají na uklidnění písničku z kreslené seriálové pohádky Prasátko Pepina, kterou děti v Evropě milují.

Žena v hidžábu cestující s nimi si to ale vyložila po svém. Písnička o prasečí rodince a chrochtání v ní totiž začaly urážet její muslimskou víru a šla si stěžovat řidiči autobusu, aby mladou rodinu nechal vyhodit. Argumentovala tím, že jako muslimka nejí vepřové, chrochtání uráží islám a rodiče jsou rasisti, když neberou ohled v tomto na její osobu. K šoku mladého páru je řidič opravdu z autobusu vyhodil s vysvětlením, že nechce mít žádné problémy.

Je asi zbytečné říkat, že Angličané zuří. Opět. Rodiče se totiž svěřili nejčtenějšímu deníku Daily Mail a ten to pěkně rozmázl v další aféru, již několikátou v otázce muslimové vs. domácí. Řešení je ale v nedohlednu.