Rasismus, nebo jedno velké nedorozumění? Těžko říct. Každopádně fotbalové utkání mezi Čečelicemi a SK Roma se nedohrálo. Čečeličtí hráči měli údajně na protihráče tmavší pleti rasistické narážky. To však hráči i vedení klubu Čečelic popírají.

Po patnácti minutách od začátku zápasu romský hráč fauloval obránce Čečelic. „Kluk od nás to neubrzdil a narazil do jejich hráče. Jasný faul, dostal žlutou kartu a omluvil se,“ tvrdí serveru Blesk.cz David Surmaj, kapitán Romy.

„Jenže ten faulovaný křikl: ‚Jak jsi černej, tak jsi blbej!‘ Začali říkat, že jsme černý huby a Hitlera na nás. Rozhodl jsem, že ze zápasu radši odstoupíme. Naši hráči jsou docela horkokrevní, nedopadlo by to dobře, strašně bychom se pokopali a došlo by ke zbytečným potyčkám. Že na nás křičí diváci, to je normální, toho už si ani nevšímáme, ale naštvalo nás, že už je to i na hřišti mezi fotbalisty. To se mi stalo poprvé,“ dodává Surmaj s tím, že si není vědom toho, že by jeho klub protihráče nějak provokoval.

Vedení Čečelic v čele s Jiřím Kábrtem ale tuto verzi odmítá. „Proti těmhle slovům se musím tvrdě ohradit! Nic takového jsem na hřišti neslyšel, tyhle záležitosti se u nás nedějí. Nikdo z nás není rasista. Nevím, co na to říct, je to nesmysl.“

Policie se k celému incidentu zatím nevyjádřila a dál probíhá vyšetřování.