Když mi bylo lehce přes dvacet a začínala jsem se rozkoukávat ve filmové branži, řekl mi jeden starší producent, že pokud chci uspět, musím si koupit dioptrické brýle a obarvit vlasy na černo. A pak že mi prý pomůže dostat se mezi vlivné lidi. Podobných keců jsem slyšela za život hodně.

Měla jsem ale vždycky svůj styl a vždycky jsem byla tvrdohlavá – možná až moc. A také jsem ráda nosila divné oblečení a vůbec mě bavilo vypadat jinak – divně – jako blázen. Dnes, s odstupem času ani nevím, proč jsem to tehdy dělala. Zkrátka mě bavily experimenty.

Prohlédla jsem si starší fotky a připravila jsem pro vás přehlídku těch asi nejšílenějších zdokumentovaných proměn mě samotné.

Příkladem může být v roce 2011 premiéra mého celovečerního filmu Zneužívaný, kam jsem šla sice v krásných a neuvěřitelně drahých šatech od u nás ne příliš známé značky Vestiano, s kabelkou od Louise Vuittona.

Vše by bylo klasické, nebýt toho, že jsem si nechala udělat účes dvakrát větší než hlavu. Mně se to ale líbilo, bavilo mě to a dodnes na fotky z premiéry koukám s nadšením, co s mými vlasy v salonu Petry Měchurové dokázaly udělat. Pravdou je, že módní kritici tehdy měli aspoň o čem psát a na co nadávat. Někde dokonce napsali, že je to prý nejhorší účes roku.

To jim ale patrně unikl můj účes a kostýmek z Gaga party, na kterou mě vymódil můj kamarád a módní expert Pavel Filandr. Boty na podpatku, ale bez podpatku jsem si koupila v New Yorku a váží celkem tři kila. Vím, že se moc nosit nedají, ale ženy jistě znají ten pocit, kdy je něco tak krásné, že to musí mít, i kdyby to oblékly jen jednou, že?

A stejný člověk jako v případě „gaga looku“ se mi postaral o vlasy a šaty i v roce 2012, kdy jsem se rozhodla, že na udílení cen Českého lva půjdu v převleku za lvici. Skoro to vyšlo…

Ostatně se svými vlasy jsem za život experimentovala hodně. Vyzkoušela jsem červenou barvu (která se pak vymyla do příšerné růžové), hnědou (tím jsem překryla tu příšernou růžovou), v jeden okamžik jsem vypadala dokonce jako černovláska. A v současné době jsem dočasně blond. Už se ale zase trochu poohlížím po nějaké změně. Co byste mi doporučili za účes na příštích pár let?